Harcówka

  Symbolika Struktury Belki   Aktualności Historia
 

Przekazanie BŚP

Patrol harcerskie przekazuje na ręce Pani dyrektor


Inauguracja Roku Harcerskiego 2018/19

Hasło tegorocznej inauguracji to „Mamy moc!”. Co to tak naprawdę oznacza? Czy aby na pewno superbohaterowie to tylko postacie ze znanych komiksów? Odpowiedź poznaliśmy w miejscowości Więcławice Stare, gdzie jako patrol starszoharcerski wkroczyliśmy na ścieżkę przygody. W dniach od 21-23 września wystawiliśmy się na ciężką próbę. Na początku gra terenowa i zwiedzanie okolicy. Zdobywaliśmy nowe umiejętności używając mapy czy po prostu pracując w zespole. Właśnie ta więź była tak ważna podczas morderczego Harcmagedonu - biegu, który usiany był przeszkodami. Przebrnęliśmy przez niego dzięki współpracy i ogromnej determinacj (w końcu kto nie lubi od czasu do czasu potaplać się w błocie?).Choć bywały chwile trudne, nie zabrakło miejsca na dobrą zabawę podczas wieczornego koncertu zespołów „InoRos” oraz „Poparzeni kawą trzy” czy nocnego śpiewogrania. Wszystko to doprowadziło do momentu w którym jednogłośnie stwierdzamy, że każdy, kto walczy niejednokrotnie sam ze sobą, kto walczy dla innych jest superbohaterem.

A odpowiedź jest oczywista. MAMY MOC!


Dzień Prezentacji Organizacji Szkolnych

05.10.2018r.


V JESIENNY RAJD LIŚCIA

22 października był w tym roku dniem nadzwyczajnym. Jako nowa drużyna wędrownicza w wielkim składzie wędrowaliśmy mokrzyskimi lasami wraz z harcerzami naszego hufca. Nie był to zwyczajny marsz, ale droga, która pozwoliła poznać się lepiej i wdrożyć w ten skautowy świat m.in.:

  1. Pracą – sprzątanie cmentarza wojennego z czasów I wojny światowej
  2. Kreatywnością – bukiety jesienne, układanka „Harcerz, Niepodległość”
  3. Współpracą – wszystkie zadania wykonywaliśmy wspólnie
Zasłużyliśmy na sprawność „Tramp”. Nie brakło dobrego humoru, uśmiechu oraz małego poczęstunku. Dziękujemy DRUŻYNIE HARCERSKIEJ „LEŚNA DZIATWA” za zaproszenie i mile spędzony czas.


DLA NIEPODLEGŁEJ

Nasza drużyna uczciła 100-lecie Niepodległoci Naszej Ojczyzny
Helios w działaniu